5 הרגלים שגורמים לנו להשמין

אין דבר יותר מתסכל מלגלות שומן עודף במקומות בלתי צפויים – בבטן, בישבן, בירכיים, במותניים ואפילו בזרועות.

אם אתם מרגישים שיש לכם שומן להיפטר ממנו במקומות שונים, אז כנראה שלפחות אחד מחמשת ההרגלים הבאים מאפיינים אתכם.

מצאו את ההרגל האסור שלכם כדי לזהות מדוע השומן מסרב להיעלם…..

 

הרגל 1 – הרבה יותר מדי סוכר

הרבה ממה שאנחנו אוכלים או שותים (גם במסגרת הדיאטה) מכיל כמויות גדולות של סוכר: דגני בוקר, יוגורטים, חטיפי אנרגיה, קפה, מיצים, משקאות אנרגיה. ואני עדיין לא מדבר בכלל עם מאכלים מתוקים בהגדרתם. כל הסוכר הזה (שלפעמים אנחנו בכלל לא מודעים אליו) מצטבר בגוף והופך לשומן.
הרגילו את עצמכם לקרוא את המרכיבים התזונתיים במה שאתם אוכלים, ונסו להפחית כמה שניתן מאכלים עשירים בסוכר.

הרגל 2 – קינוח בסוף ארוחה

זהו מנהג עתיק יומין, המושרש בתודעה שלנו. לפעמים הגוף שלנו מחכה למאכל המתוק בסוף הארוחה רק מכוחו של ההרגל, ובטח שלא מפאת הצורך. זה כבר הפך לדבר שבשגרה. לא עוד! בדיוק כמו ההרגל הקודם, זה גורם לצריכת יתר של סוכר, ועל זה נשלם וביוקר.
נסו להימנע מקינוחים בסוף ארוחה על בסיס יומי. שמרו פיתוי זה לאירועים מיוחדים או לימי "חטא" לעיתים רחוקות. אכלו מנת פרי במקום!

הרגל 3 – נשנושים

בשנים האחרונות שמענו רבות, ובצדק, על העיקרון של אכילת מספר רב יחסית של ארוחות קטנות במהלך היום. אך יש להיזהר מאכילה לא מסודרת בעליל. גם אם נדמה לנו שאם נאכל פה קצת ושם קצת לא יקר דבר, צריך עדיין לשמור על מסגרת מסויימת. הנשנושים שבין הארוחות מצטברות, לרוב לא מפוקחות, ובמקים רבים, ניחשתם נכון – צורכות הרבה סוכר.
אם אתם מוצאים את עצמכם רעבים בין הארוחות, נסו לאכול שילוב של חלבון עם ירקות, למשל ביצה ועגבניה, או טונה ומלפפון.

הרגל 4 – אלכוהול מדי יום

בירה או יין עם ארוחת הערב, סיום יום עבודה במפגש עם חברים בבר השכונתי או סתם רצון "להשתחרר" קצת – כל אלה יכולים לגרום לכך שבלי שנשים לב, נמצא את עצמינו שותים כל יום מנת אלכוהול (או שניים, שלושה…..). כל משקאות האלכוהול מפוצצים בקלוריות וישר מתורגמים לשומן, במקרים רבים דווקא בבטן ("כרס בירה"). שימו לב – זה כמעט בלתי אפשרי לאבד שומן ביום שבו צרכנו מנת אלכוהול!
ממליץ להפחית מאוד, ולשמור את משקאות האלכוהול לאירועים מיוחדים, באותו אופן כמו הקינוחים. תתפלאו איך תתחילו להוריד במשקל כאשר תפחיתו בצורה משמעותית את כמות האחכוהול שאתם שותים.

הרגל 5 – חוסר בפעילות גופנית

מי שלא מפעיל את הגוף ובצורה מאתגרת ימשיך לצבור עוד ועוד שומנים. פשוט כמו שזה נשמע. מסגרת כושר יעילה וקבועה היא מה שתגרום לכם להיפטר מהשומנים האלה אחת ולתמיד!
אני כאן לעזור לכם! הקיץ שמתחיל להתקרב אלינו (יותר קרוב ממה שנראה לכם) הוא הזדמנות מצויינת להתחיל להתאמן בדרך שבאמת עובדת ולהצטרף לבוטקאמפ! זוהי שיטת האימון שהוכחה כאפקטיבית ביותר לירידה במשקל! אז למה אתם מחכים? התקשרו אליי (054-9988040) או צרו איתי קשר עוד היום!

 

שלכם ובשבילכם,

אביחי