אז מה זה בעצם אימון פונקציונלי?

קבלו פרטים
על השיטה

אז מה זה בעצם אימון פונקציונלי?

אימון פונקציונלי

אימון פונקציונלי הוא היום כמעט שם נרדף לאימון קשה, מרוכז ולפעמים אפילו מסוכן, אבל גם כזה שמביא תוצאות מדהימות ובעיקר מצטלם מעולה למדיה החברתית. האינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק ואפילו יוטיוב מפוצצים במתאמנים ומאמנים משלל תחומים, כולם מגדירים את האימון שלהם כאימון פונקציונלי וכל אחד מנסה לעשות 8 תרגילים במכה אחת וכמה שיותר מהר.

 

אז מה זה בעצם אימון פונקציונאלי?

 

אימון פונקציונלי זה גם קרוספיט, אבל לא רק.

אימון פונקציונאלי זה גם אימון שמפעיל בכל תרגיל כמה וכמה שרירים, אבל לא רק.

אימון פונקציונאלי זה גם שימוש במשקל גוף אבל לא רק.

אימון פונקציונלי זה גם שימוש במשקלים כבדים, זה גם שימוש במשקלים קלים, זה גם שילוב של אירובי וכוח וגם לא.

 

מעל הכל אימון פונקציונאלי זה אימון שמשרת פונקציה בחיי היום יום שלנו !

 

אימון פונקציונלי מוסיף תנועתיות חשובות שבעולם המודרני אנו לא מבצעים כמעט בכלל – להבדיל מאימון קלאסי בחדר כושר שבו התנועות אינן קשורות לתנועות של הגוף בחיי היום יום.

 

האימון פונקציונאלי משפר ומחזק את הגוף ומכין אותו להתמודדות עם הדברים שאנו עושים באופן קבוע ביום יום: לדוגמה, סבתא שמחזיקה את הנכד ששוקל 12 קילו, צריכה לחזק את הגוף באימון כדי שביום יום יהיה לה יותר קל לעשות את זה.

 

אימון פונקציונלי איכותי מכין אותנו ברמה הבריאותית כדי שנתמודד עם השינוי הטבעי של הגוף ופועל בטווח הארוך על רכיבי כושר גופני שרלוונטיים למניעת פגיעה באיכות החיים והורדת סיכון של מחלות לב ושלד. האימון פונקציונאלי פועל בהתאם לתנועה שלמה של הגוף להבדיל מתנועה חלקית מבוססת שריר ובאופן הפוך לגמרי ממה שאפשר לחשוב מצפייה בסרטונים ווירליים, באימון פונקציונלי התרגילים לא צריכים ולא אמורים להיות מסוכנים!

 

אצלנו בבוטקאמפ אנחנו שמים דגש משמעותי על אימון שלם ובריא ועל עבודה שמקדמת את בריאות המתאמן בהווה ובעתיד תוך מתן מענה לצרכי המתאמנים שלנו והתאמת האימון למטרותיהם. כל האימונים בבוטקאמפ הם פונקציונאליים, אנו מקפידים לתכנן את האימונים כך שכל המתאמנים יוכלו לבצע את כל התרגילים וכל המתאמנים יהנו מכל היתרונות של האימון הפונקציונלי בדמות שריפת שומנים מוגברת, הוצאה קלורית גבוהה וכמובן שימוש בכל הגוף במהלך האימון תוך שילוב אירובי.

 

ניפגש בפארק!

שאלות ותשובות נפוצות

למעשה , האימון הפונקציונלי יכול להתאים אפילו יותר לירידה במשקל לעומת אימון אירובי קלאסי או אימון כוח קלאסי בחדר הכושר לאור אופן העבודה על תנועות גדולות שמפעילות קבוצות שרירים רבות ושילוב אלמנטים אירוביים ואנ-אירוביים ניתן לשרוף באימון פונקציונלי כמות קלוריות אדירה !

באימון פונקציונלי אנו נפעיל את אותם השרירים שאנו היינו מפעילים גם בחדר הכושר ומסגרת לייוי מקצועי אנו נעבוד גם עם משקלים מתאימים ולכן ניתן להעלות במסת השריר גם במהלך אימונים פונקציונליים.

האימוון הפונקציונלי קיבל המון פרסום חיובי לאור התפוצצות הקרוספיט אך גם קיבל פרסום שלילי כאימון קשה יותר ואף מסוכן , למעשה האימון הפונקציונלי אינו מסוכן כלל כל עוד מתאמנים תחת השגחה מקצועית, להיפך בתהליך אימון פונקציונלי מתאים אנו נקטין את הסיכון לפציעות באופן כללי במהלך האימון ואף במהלך היום יום.